Google Ads Paralel İzleme Özelliği Nedir?

29 Ekim 2018alicanatas

Google Ads’de (Eski adıyla Google Adwords) reklam yayınlıyorsanız, 30 Ekim 2018 tarihinden itibaren tüm reklam hesapları için paralel izlemenin gerekliliği ile ilgili birkaç e-posta almışsınızdır olasıdır. Bu e-postada bahsedilen paralel izleme nedir?

Reklamverenlerin büyük çoğunluğunun, bu değişiklik için hazırlık aşamasında herhangi bir şey yapması gerekmeyecek. Bununla birlikte, bir üçüncü parti bir takip yazılımı kullanıyorsanız, bu güncellemeyle uyumlu olmadığını kontrol etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Paralel İzleme Nedir?

Bu yılın Mayıs ayında, Google Ads Arama ve Alışveriş kampanyaları için isteğe bağlı bir özellik olarak paralel izlemeyi başlattı. Bu özellik şu an sadece Android cihazlarda Chrome Tarayıcı üzerinde çalışıyor. Lansman ve 30 Ekim arasında Google, ek kampanya türleri ve tarayıcılar için de bu özelliği kullanabilmek için çalışıyor. Reklamınız henüz paralel izlemeyi desteklemeyen bir tarayıcıda gösteriliyorsa, Google sıralı izleme (orijinal izleme yöntemi) kullanmaya dönecektir.

Sıralı İzleme

Reklam Tıklama > İzleme URL’si > Olası yönlendirmeler > Nihai URL

Paralel İzleme

Sıralı paralel izlemeden geçişin amacı, müşteriye daha iyi bir deneyim sağlamak için açılış sayfalarını daha hızlı yüklemektir. Daha yavaş tarayıcılardaki mobil açılış sayfaları, büyük olasılıkla paralel izlemeden en büyük etkiyi görecektir. Masaüstü bilgisayarlardaki veya daha hızlı tarayıcılardaki müşteriler için, artan yükleme süresi muhtemelen gözle görülemeyecek şekilde olacaktır.

Ne yapmak gerek?

Üçüncü parti bir takip kullanmıyorsanız, paralel izleme için hiçbir şey yapmanız gerekmez. Yine de kafam rahat etsin özelliğe geçiş yaptığımdan emin olayım diyorsanız, hesabınızda paralel izlemeyi açmanızı ve URL’lerinizin hala çalışır durumda olduğundan emin olmak için test özelliğini kullanmanızı öneririz.

Paralel izlemeyi açmak için yeni arayüzde olmalısınız. Gezinme menüsünde “Tüm Kampanyalar” ı tıklayın ve ardından soldaki kampanya menüsünde “Ayarlar” ı tıklayın. “Hesap Ayarları” nı tıklayın ve izleme seçeneğini açın. Açmak için “Paralel izleme” nin solundaki düğmeye tıklayın.

Ardından, URL’lerinizi açılış sayfalarınızın çalıştığından emin olmak için “Test Et” i tıklayın.

Üçüncü parti izleme kullanıyorsanız, uyumlu olduğundan emin olmak için paralel izlemeyi açmadan önce doğrudan sağlayıcınızla görüşmeniz sağlıklı olacaktır. Google, geçişi olabildiğince kolaylaştırmak için büyük sağlayıcılarla yakın bir şekilde çalışıyor. Sağlayıcınız, izleme şablonunuzda herhangi bir değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğini size bildirecek veya değişiklikleri sizin için zaten yapacaktır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki Yazı Sonraki Yazı